Makyaj süngeri temizleme yöntemleri!

Son zamanlarda makyaj yaparken fondöten, kapatıcı gibi ürünleri cilde uygulamada oldukça yardımcı olan ve kozmetik dünyasında makyaj süngerlerinin temizliğine ekstra hassasiyet gösterilmesi gerekiyor! Sivilce gibi cilt sorunlarıyla karşılaşmamak için her kullanım sonrası makyaj süngerlerini dezenfekte edilmesi gerekiyor. Makyaj süngerini temizlemede en kolay yollarını sizler için bir araya getirdik.

HER KULLANIM SONRASI TEMİZLEYİN!

Makyaj süngerinizi temiz tutmak 2 veya 3 kullanımdan sonra değil de az da olsa her uygulama sonrasında makyaj süngerinizi temizlemeniz gerekiyor. İlk olarak her kullanım sonrası makyaj süngerini ılık suyun altında ıslatarak kendi rengini alana  kadar ovun. Her kullanım sonrası temizlediğiniz makyaj süngerinizin hem ömrünü uzatacak hem de cildinizde herhangi bir cilt sorunu ile karşılaşmanıza engel olacaktır.

1.MİKRODALGA FIRIN YÖNTEMİ!

Makyaj süngerinizi çeşitli bakterilerden arındırmak için su dolu bir kabın içerisine makyaj süngerinizi koyup mikrodalga fırınının ısısından yardım alın. Yaklaşık 25 saniye kadar mikrodalgada beklettikten sonra dışarı çıkardığınız kabın içerisinde makyaj süngerinizi yaklaşık 3 dakika kadar suda beklettikten sonra peçete üzerinde kurtmaya bırakın.

2.BEBEK ŞAMPUANI YÖNTEMİ

Makyaj süngerini temizlemek için kullanacağınız temizlik ürünü olarak bebek şampuanını seçebilirsiniz. Makyaj süngerinizi bir kaç dakika suyun altında beklettikten sonra süngerin üzerine bebek şampuanı dökerek süngerinizi ovalayarak temizliğini yapabilirsiniz. Bu işlemi haftada bir yapmanız yeterli olacaktır. 

3.HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI YÖNTEMİ!

Makyaj süngerinizi temizlemenin bir diğer yolu da hindistan cevizi yağında saklı! Yağ süngerin içerisinde birikmiş makyaj kalıntılarını çıkarmada oldukça etkilidir. Bir miktar hindistan cevizi yağı bir miktar bebek şampuanı ilave ettikten sonra makyaj süngerinizi ovalayığ ılık suda temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir