Yaz Sıcaklarında Bile Dayanacak Makyaj İçin 10 Muhteşem Tüyo

1. Nemlendirici ile başlayın

Cildinize verdiğiniz önem en az makyajınız kadar önemlidir. İyi ve pürüzsüz bir cilt makyaj için harika bir baz oluşturur.Sabahları yağsız bir nemlendirici kullanmanızı tavsiye ediyor. Bu özellikle yaz ayları için geçerli bir tavsiye çünkü fondöteninizin de yağsız olması ve nemlendiriciniz ile uyum sğalaması bekleniyor.

2. Güneş koruyucu ile devam edin

Birçoğumuzun yeterince önem vermediği bir adım maalesef UV koruması. Cildinizi nemlendirmenin yanısıra her gün cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumalısınız. Hatta 2-3 saatte bir güneş korumanızı yenilemeniz tavsiye ediliyor. Eğer dışarda ellerinizi suratınıza sürmek istemiyorsanız bu konuda tavsiyesimiz var. ‘Artık kullanmadığınız veya bitmiş cushion fondöteninizin süngerini çıkartın ve iyice temizleyin. İçine favori güneş koruyucunuzu koyun ve dışarda fondöten uygularcasına güneş kreminizi uygulayın. ‘

3. Bronzlaştırıcı uygulayın

Bronzlaştırıcı gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlar, dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlar. Herkes tenine biraz sıcaklık kattığında daha iyi görünür.Bunun yanında taze ve doğal bir görünüm sağlamak için güneşin doğal olarak çarptığı yüzün yüksek noktalarına bronzlaştırıcı uygulanmasını öneriliyor: alın, elmacık kemikleri, çene ve burun. Toz bronzlaştırıcılar uygulaması en kolay olanlardır.Özellikle kısa saçlarınız varsa veya at kuyruğu kullanıyorsanız renk eşitlemek için boynunuza ve kulak memelerinize az miktar bronzlaştırıcı uygulayabilirsiniz.

4. Işıltıyı abartmayın

Herkes güzel, nemli bir parıltıya bayılır, ancak sağlıklı bir ışıltı ile abartı bir parlaklık veya sim arasında büyük bir fark var. Krem fondötenlerden veya cildinizi aşırı yağlı gösterecek ürünlerden özellikle yaz aylarında kaçının. Zaten cildiniz yaz aylarında terlemeye ve yağlanmaya meyilli olacaktır.

5. Açık renkler tercih edin

Bordo rujunuzu ne kadar sevdiğinizi bilsek de yazın daha açık renk tonlarına yönelmek kesinlikle daha sürdürülebilir bir görüntü ortaya çıkarıyor. Yaz havasına adapte olmak için hep kullandığınız renklerin açık versiyonlarına geçiş yapın. Eğer dudaklarınızda daha fazla ayrıntı istiyorsanız dudak renginizde bir kalemi hafifçe geçebilirsiniz. Bunu da şeffaf veya açık bir renkte parlatıcıyla tamamlarsanız, çabasız bir görünüme ulaşabilirsiniz.

6.Farınızın uzun ömürlü olmasını sağlayın

Daha uzun süre kalıcı bir far için göz kremi kullanmaktan kaçının, onun yerine bir far bazı tercih edin. yazın far bazı kullanmak normalde olduğundan bile daha kritik. Özellikle büyük simli farlar kullanıyorsanız sıcaktan bütün farınızı birkaç saate kalmadan yüzünüzde bulabilirsiniz. Gün boyu kullanımda en üst düzeyde verim için, bir krem ürün üzerine bir pudra ürün sürün. Bu yöntem eyeliner için de işe yarıyor.

7. Toz allık kullanmayın

Allık, herhangi bir görünüme denge ve sağlık katar, ancak yine de toz formül kullanıyorsanız, yanaklarınızdaki güzel renk sabah daha siz işe bile gitmeden çizgilenip eriyebilir. Yaz aylarında bizim en önemli tavsiyelerimizden bir tanesi “stain” ürünlere yönelmeniz. Bu stain ürünün üzerine transparan pudrayı hafifçe geçerseniz matlaştırmadan ömrünü uzatabilirsiniz.

8. Yağlı görünümü ıslak görünümle değiştirin

T bölgesindeki parlama otomatik olarak havaya uyum sağlayamadığınızı belli eder ve bu genelde hiç hoş görünmez. Yazın bu parlamayı pudrayla kapatmaya yanaşmayacağımıza göre, yine yağlı ciltlerin kurtarıcısı parlama önleyici mendiller yardıma yetişiyor. Uygun fiyatlı ve uygulaması kolay olan bu ürünler yaz ayları için bulunmaz nimet. Özellikle yaz aylarında ıslak görünümlü ışıltılı bir makyaj yapıyorsanız, makyaj artistleri mutlaka öncesinde cildinizi bu mendillerle silmenizi öneriyor.

9. Favori ürünlerinizin suya dayanıklı versiyonlarına yönelin

Deniz kenarında bile rimelimden vazgeçemem diyenler için kozmetik sektörü her şeyi düşünmüş durumda. Sevdiğiniz ve halihazırda kullandığınız ürünlerin suya dayanıklı versiyonları varsa onlara yönelmeniz kolay ve etkili bir yöntem olacaktır.

10. Her zaman sabitleme spreyi kullanın

Belki de bir yaz makyajının en olmazsa olmaz ürünlerinden bir tanesi sabitleme spreyi. Gece veya gündüz farketmez, yaz aylarında makyaj yaptıysanız sabitleme spreyi sıkmadan evi terk etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir