SAÇ DÖKÜLMESİNE FAYDALI YAĞLAR

Doğal yağlar çok eskiden beri saç bakımında kullanılıyor. Şimdi ise bitkisel saç bakım yağlarını, bakımdan, şekillendirmeye kadar saçlarımıza mucizevi dokunuşlar yapmak için kullanıyoruz. Bu doğal saç yağları, saç tellerimize nüfuz ederek, saçların dökülmesini, yumuşacık ve parlak olmasını sağlıyorlar.

Saç dökülmesine faydalı yağlar düzenli olarak kullanılırsa, harika sonuçlar veriyor. Mutlaka denemelisiniz.

1.Çörek otu yağı

Çörek otu yağının çok fazla faydası olduğunu biliyorsunuzdur. Evet, aynı zamanda dökülmeye karşı şifalı yağlardan biridir. Çünkü, içeriğinde doğal özler hem saç köklerini besleyip güçlendiriyor hem de dökülmenin azalmasını sağlıyor. Soğuk sıkım çörek otu yağı olmasına, özellikle dikkat etmelisiniz.

2.Sarımsak yağı

Saça sarımsak yağı uygulaması saç dökülmelerine sağladığı yararlar konusunda çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. İçeriğindeki E, C, B vitaminleri ve sülfür nedeniyle saçların güçlenmesini ve dökülmelerin azalmasını sağlar.

3.Hindistan cevizi yağı

Son yıllarda kullanımı yaygınlaşan Hindistan cevizi yağı, saç bakımınız için de mükemmeldir. Parlaklık, hacim, hızlı saç uzatma ve dökülmeyi durdurmak gibi şahane faydalarından yararlanabilirsiniz.

4.Susam yağı

Hem saç dökülmesini durdurmak hem saçların hızlı uzamasını sağlamak için susam yağından faydalanabilirsiniz.

Saç dökülmesine faydalı yağlar nasıl kullanılır?

Diyelim ki; sarımsak yağı kullanmaya karar verdiniz. Şu şekilde yapabilirsiniz: Saç diplerine masaj yaparak yağı sürün. Her bölgeye eşit dağılması için tarayın. Plastik bir boneyle saçlarınızı sarın. Geceden sabaha kadar veya en az beş saat boyunca bekletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir