SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN MASKE TARİFİ

Güzel,gür ve bakımlı saçlara sahip olmak her kadının hayalidir.İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz maske tarifim var.

Evde saç bakım maskesi için sadece iki malzemeye ihtiyacınız var: Su ve kuru maya! Maya, içeriğindeki protein ve B vitaminleriyle saç dökülmesinin azalmasına yardımcı olur. Haftada iki kez, düzenli olarak uyguladığınızda saç dökülmesinin azaldığını, saçlarınızın canlandığını göreceksiniz.

Saç için maya maskesi nasıl uygulanır?

İki yemek kaşığı kuru maya ve bir yemek kaşığı suyu bir kasede karıştırın. Saç diplerine masaj yaparak yedirin. Ardından streç filmle sarın. Bir saat bekletin ve durulayın. Saçlarınızın uzunluğuna göre maya ve su miktarını ayarlayabilirsiniz.

Maskeyi saçınızda bir saat beklettikten sonra ılık suyla durulamanız gerekir. Çok sıcak veya çok soğuk su kullanırsanız, maya saçınızdan temizlenmez. Bu yüzden mutlaka ılık su tercih. Maya, saçınızı biraz sertleştirebilir. Bunun için saç dökülmesine faydalı yağlar kullanıp nemlendirme yapabilirsiniz.

Maske tarifiyle saç dökülmesi ne zaman durur?

ikinci veya üçüncü kullanımdan sonra saç dökülmesinin azaldığı fark edilmiştir. Sadece bir kere maske yapıp sonra boşvermeyin. Bu iş, sabır ve disiplin ister. Her hafta iki kere saç dökülmesi için maske tarifini uygulamaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir