HIZLI SAÇ UZATMA İÇİN ETKİLİ YÖNTEMLER

Hızlı saç uzatma yöntemlerini, düzenli uygulandığınız takdirde saçlarınızın daha çabuk uzadığını göreceksiniz

Hızlı saç uzatma için doğal yağlardan faydalanın

Aktarlardan satın alabileceğiniz doğal yağlar ile saçlarınıza düzenli olarak bakım yapabilirsiniz. Bu yağlar sayesinde saçınızı güçlendirebilir ve daha çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz. Saça faydalı doğal yağların başında argan yağı gelmektedir. Argan yağı dışında, biberiye yağı, jojoba yağı, lavanta yağı gibi yağlar da saçınızın dilediğiniz uzunluğa gelmesini sağlayacaktır.

Saç şekillendiricilerden uzak durun

Saçlarınıza şekil vermek için kullandığınız maşa, fön makinesi, düzleştirici gibi ısı veren aletler saçın uzamasını yavaşlatır. Verdikleri ısı sebebiyle saçtaki suyun buharlaşmasına neden olur. Nemsiz kalan saçlar kırılır ve dökülür.

Doğru saç yıkamaya dikkat edin

Saçlarınızı yıkarken saç diplerinizi parmak uçlarınızla masaj yapın. Masajla saç diplerinizi uyarmış ve kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Bu sayede saçlarınız daha hızlı uzar. Duştan çıkmadan önce saçlarınızı birkaç dakika soğuk suyla durulayın. Bu sayede nemi saçınıza hapsetmiş olursunuz. Saçları çok sıcak suyla yıkamak saçları yıpratır ve güçsüzleştirir.

Hızlı saç uzatma için kırıklardan kurtulun

Saçlarınızı kestirmekten korkuyor olabilirsiniz. Ancak, saç uçlarındaki kırıkları aldırmak saçlarınızın daha sağlıklı ve daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Sağlıklı beslenin

Protein, C ve E vitaminleri bakımından zengin besinler, saçları besler ve dökülmeleri önler. Biotin, saç dökülmelerine karşı etkili bir maddedir.E vitamini de kan akışını düzenleyerek saç köklerini iyileştirir. Böylece, saçlar daha hızlı uzar. Son olarak C vitamini ise vücutta kollajen üretimini destekleyerek cildi ve saçları güzelleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir